Nina ROSTKOWSKANina Rostkowska urodziła się w 1962 roku w Krośnie. Ukończyła Instytut Wychowania Artystycznego na UMCS w Lublinie (dyplom uzyskała w pracowni profesora M. Stelmasika).Uprawia malarstwo olejne, grafikę i akwarelę. Jest autorką szeregu opracowań plastycznych książek, ilustracji innych wydawnictw (w tym plakatów, folderów) oraz materiałów informacyjno-reklamowych.

Swoje prace prezentowała na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych, m. in. w Barejowie, Jaśle, Łucznicy, Nowym Jorku, Mielcu, Sanoku, Izabelinie, Rzeszowie i Krośnie. Uczestniczy w krajowych i międzynarodowych plenerach malarskich.

Prace Niny Rostkowskiej znajdują się: w Muzeum Zeplińskim w Michalovcach i w Galerii Miasta Baredejowa oraz Wielkiego Sarisa (Słowacja), w Galerii Miasta Trinec (Czechy) oraz w zbiorach prywatnych na Białorusi, w Holandii, Niemczech, Czechach, Kanadzie, Słowacji, USA i we Włoszech. Nina Rostkowska opiekuje się Galerią KDK przy Krośnieńskim Domu Kultury, jednocześnie prowadzi tam działalność edukacyjno-plastyczną z młodzieżą i dorosłymi. Mieszka w Krośnie.


  • 2002 – II Nagroda na Międzywojewódzkich Wystawach Akwareli „Ściana Wschodnia” W Rzeszowie
  • 2003 – I nagroda na Międzywojewódzkich Wystawach Akwareli „Ściana Wschodnia” W Rzeszowie
  • 2008 - nagroda Prezydenta Miasta Krosna w dziedzinie Kultury
  • 2014 - Laureatka 29 Ogólnopolskiej Wystawy Twórczości Pedagogów Plastyki w Rzeszowie