Wystawa prac Anny Habrat, Natalii Kwolek, Błażeja Kmonka "nasTroje" - 8 września - 9 października 2021 r. - Salonik Artystyczny KBP /ul. Wojska Polskiego 41/


Anna Habrat, Natalia Kwolek, Błażej Kmonk są podopiecznymi krośnieńskiej Fundacji dla Sztuki.

Anna Habrat - urodzona 11 lutego 1999 r. w Krośnie. W 2018 r. ukończyła II Liceum Ogólnokształcące im. Konstytucji 3 Maja w Krośnie (w klasie o profilu matematyczno- geograficznym). Swoje zdolności artystyczne rozwijała w szkole rysunku GRAPHIS Studio w Rzeszowie, gdzie przez dwa lata przygotowywała się do egzaminów wstępnych z rysunku (na kierunek architektura). Obecnie studentka 3 roku na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki. Jest absolwentką Prywatnej Szkoły Muzycznej I stopnia „Pro Musica” w Krośnie w klasie skrzypiec. Oprócz muzyki lubi spędzać aktywnie czas grając w tenisa czy chodząc po górach, a ostatnimi czasy zwiedzać malownicze zakątki Krakowa.

Natalia Kwolek - urodzona 15 maja 1999 r. w Krośnie. W 2018 r. ukończyła I LO im. Mikołaja Kopernika w Krośnie (w klasie o profilu politechnicznym). Przez dwa lata przygotowywała się do egzaminów wstępnych na Politechnikę Krakowską na wydział architektury w szkole rysunku GRAPHIS Studio w Rzeszowie. Obecnie studentka Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie, gdzie ukończyła 3 rok. Wolny czas lubi spędzać na spacerach w świetle zachodzącego słońca lub jeżdżąc konno, a wielką radość sprawia jej tworzenie ilustracji akwarelami.

Błażej Kmonk - urodzony 4 lipca 1999 r. w Krośnie. W 2018 r. ukończył I LO im. Mikołaja Kopernika w Krośnie (w klasie o profilu politechnicznym). Przez sześć lat uczęszczał na zajęcia do Pracowni Grafiki Tradycyjnej, wcześniej również do Otwartej Pracowni działającej w RCKP w Krośnie, gdzie od najmłodszych lat poznawał nowe techniki malarskie i graficzne. Dwa lata przed rozpoczęciem studiów uczył się w szkole rysunku GRAPHIS Studio w Rzeszowie. Obecnie student 3 roku na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki. Wolne, ciepłe poranki stara się wykorzystywać na rowerowe wypady, a wolne, zimne wieczory na rysunek przy dobrej muzyce.

Fundacja dla Sztuki - działa w Krośnie od 2011 r. na rzecz dzieci i młodzieży uzdolnionej plastycznie. Organizuje akcje i konkursy plastyczne dla dzieci, a dla młodych artystów przygotowywane są wystawy ich prac. Od początku było ich już kilkanaście w Krośnie i Rzeszowie.

Informator do wystawy