Jubileuszowa wystawa prac grupy plastycznej „Pacykarnia” - 14 kwietnia - 5 czerwca 2021 r.


W 2021 roku amatorska grupa malarska „Pacykarnia” działająca przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Krośnie obchodzi 15-lecie swojej działalności.

„Pacykarnię” założył i od samego początku prowadzi wielki pasjonat malarstwa - Roman Grabowski. W ciągu kilkunastu lat działalności grupy potrafił on obudzić pasję i zaszczepić miłość do malarstwa wśród wielu osób, które uczestniczyły w prowadzonych przez niego zajęciach plastycznych i dopiero zaczynały swoją przygodę ze sztalugą i pędzlem.

Na wystawie prezentowana jest twórczość dziewięciorga artystów: Romana Grabowskiego, Albiny Pilat, Anny Kosztyły, Anny Stepek, Alicji Nowickiej, Krystyny Ziętek, Heleny Cząstki, Janiny Wyłób, Małgorzaty Nabożnej.

Tematyka wystawianych prac jest różnorodna. Pokazywane są: pejzaże, kwiaty, martwa natura, architektura i abstrakcje. Są to głównie obrazy olejne powstałe z inspiracji dzieł znanych malarzy, z obserwacji natury podczas wycieczek plenerowych, a także z własnych pomysłów.

Obecna jubileuszowa wystawa jest już trzecią prezentacją dorobku artystycznego grupy „Pacykarnia” w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej w Krośnie, wcześniejsze wystawy miały miejsce w 2014 i 2016 roku.

Członkowie grupy wystawiają też swoje prace podczas Dni Krosna, a także z okazji rozpoczęcia lub zakończenia roku akademickiego na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Chętnie uczestniczą w akcjach charytatywnych i część swoich obrazów przeznaczają na cele dobroczynne.

Informator do wystawy