Wystawa prac Ingi Ginalskiej, Natalii Mareckiej, Michała Tokarza „Trójka” 10 stycznia - 10 lutego 2018 r. - Salonik Artystyczny KBP /ul. Wojska Polskiego 41/


Trójka - spontaniczna formacja studentów trzeciego roku grafiki Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Inga, Natalia i Michał to absolwenci Liceum Plastycznego w Krośnie. Kontynuują edukację na Wydziale Sztuki, gdzie podejmują liczne artystyczne wyzwania w dziedzinie szeroko pojętej grafiki, rysunku, malarstwa oraz fotografii.

Na wystawie prezentowane są zróżnicowane technicznie i merytorycznie prace, które powstały w ciągu ostatnich dwóch lat. Młodzi artyści połączyli swoje siły i specjalnie na ekspozycję wykonali wspólnie tryptyk „Poszukiwania czasu”. Abstrakcyjna kompozycja tworzona do instrumentalnego utworu muzycznego zawiera w sobie gest każdego z uczestników wystawy.

 

Inga Ginalska - ur. 1994 r., absolwentka Liceum Plastycznego im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie. Obecnie studentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na kierunku grafika. Pasjonatka historii sztuki, podróży i sportu. W swojej twórczości porusza wiele tematów, nie ograniczając się wyłącznie do przedstawień konceptualno-abstrakcyjnych. Techniką warsztatową, w której powstają jej prace jest serigrafia. Swoją przyszłość zawodową wiąże z grafiką projektową.

Natalia Marecka - ur. 1995 r., przygodę ze sztuką rozpoczęła w Liceum Plastycznym w Krośnie, gdzie opanowała podstawowy warsztat plastyka. Swoje zainteresowania rozwija studiując grafikę na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Od lat fotografuje doszukując się w codziennym otoczeniu niekonwencjonalnych układów kompozycyjnych oraz gry światła z formą. Szczególne miejsce w jej zainteresowaniach zajmuje architektura, której zgłębianie jest pretekstem wszelakich podróży.

Michał Tokarz - ur. 1995 r., absolwent Liceum Plastycznego im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie. Obecnie student Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na kierunku grafika. Interesuje się tradycyjnymi technikami graficznymi, filozofią oraz estetyką. W swojej twórczości głównie zajmuje się człowiekiem, próbą uchwycenia natury ludzkiej i wszystkim, co się z tym wiąże. Swoje prace realizuje głównie w rysunku, malarstwie oraz wklęsłodruku.

Współorganizatorem wystawy jest krośnieńska Fundacja dla Sztuki, która działa na rzecz dzieci i młodzieży uzdolnionych plastycznie, promuje szeroko rozumianą aktywność artystyczną i organizuje konkursy, warsztaty, wystawy i akcje plastyczne - www.fundacjadlasztuki.pl.

Informator do wystawy