Malarstwo Małgorzaty Patronik – 11 grudnia 2013 r. – 4 stycznia 2014 r. /Salonik Artystyczny KBP, ul. Wojska Polskiego 41/


Małgorzata Patronik, ur. w 1959 r. w Sanoku. W kierunku plastycznym zaczęła kształcić się w 2007 r. w sanockim BWA, gdzie warsztaty malarskie prowadził artysta malarz Zdzisław Twardowski. W l. 2008-2009 kontynuowała naukę w prywatnej pracowni Z. Twardowskiego. Od 2008 r. maluje w Klubie Plastyka ODK Puchatek w Sanoku, kolejno pod kierunkiem plastyków: Doroty Drwięgi, Krzysztofa Niedźwieckiego, obecnie Anny Czerwińskiej-Barnuś. Od 2009 r. jest studentem Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sanoku - Kierunek Plastyczny. Grupą opiekuje się artysta malarz Jan Szczepan Szczepkowski. W 2010 r. brała udział w warsztatach malarskich w Otwartej Pracowni PWSZ w Sanoku, w Zakładzie Edukacji Artystycznej, pod kierunkiem prof. Stanisława Białogłowicza.

Maluje farbami olejnymi i suchymi pastelami: pejzaże, architekturę, martwą naturę i kwiaty. W twórczości często korzysta z własnych kompozycji i fotografii, na podstawie których powstają jej obrazy. Pisze ikony tradycyjną metodą na desce temperą żółtkową. Zajmuje się rękodziełem, wykonuje bukiety z żelków, kwiaty z bibuły i krepiny, kartki okolicznościowe malowane akrylem i robione ze sznurka twist-art.

Brała udział w wielu wystawach zbiorowych, miała też kilka wystaw indywidualnych: Galeria Artistic ODK Puchatek w Sanoku (2011), Galeria Pasaż w Iwoniczu-Zdroju (2012), Galeria Domu Kultury „Sokół” w Strzyżowie (2013), Podduklańskie Centrum Kultury w Svidníku na Słowacji (2013). Od kilku lat prezentuje też rękodzieło podczas jarmarków oraz wystaw wielkanocnych i bożonarodzeniowych w Sanoku i w Mrzygłodzie.

Informator do wystawy