Wystawa malarstwa Zdzisława Twardowskiego i Edwarda Woźnego zorganizowana została z okazji 90-lecia Polskiego Związku Łowieckiego.
Na wystawie obejrzeć można było ok. 30 olejnych prac sanockich artystów, prezentujących obrazy o tematyce łowieckiej – dzikie zwierzęta w naturalnym środowisku.
Zdzisław Twardowski urodził się w Mrozowie k. Wrocławia. W Sanoku służył jako żołnierz zawodowy w jednej z jednostek wojskowych. Z wojska zrezygnował po kilku latach, rozpoczął studia malarskie i zatrudnił się w Osiedlowym Domu Kultury jako plastyk. Współtworzył w 2006 roku Biuro Wystaw Artystycznych, tzw. „Galerię Sanocką”, a po roku uruchomił własną galerię „Twardowski”, w której, oprócz własnej działalności artystycznej, prowadzi warsztaty malarskie dla dorosłych i młodzieży. Od kilku lat pracuje także jako nauczyciel plastyki w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Wisłoku Wielkim.
Swój talent rozwijał i kształtował na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, gdzie w 2002 roku uzyskał dyplom z malarstwa w pracowni prof. Mieczysława Hermana. Tworzy głównie w technice olejnej. Jego prace można oglądać w wielu galeriach krajowych; są również chętnie nabywane przez zagranicznych miłośników sztuki.
Edward Woźny malarstwem zajmuje się od niedawna, bo dopiero od ośmiu lat, zagospodarowując swój status emeryta. Pochodzi z Zasławia k. Sanoka. Niemal całe swoje zawodowe życie spędził w Garnizonie Komorowo. To tutaj rozpoczynał swoją przygodę z łowiectwem. Z racji tej właśnie łowieckiej pasji w jego malarstwie dominują portrety zwierząt łownych, wkomponowanych w pejzaż charakterystyczny dla danego gatunku. Drugim tematem, który go pasjonuje, jest cerkiewna architektura Podkarpacia.
Maluje dla własnej przyjemności, głównie w pracowni Zdzisława Twardowskiego, z którym przyjaźni się od lat i pod jego kierunkiem rozwija wiedzę o sztuce i umiejętności. Swoje prace najczęściej wystawia w Galerii „Synagoga” Bieszczadzkiego Domu Kultury w Lesku. Mieszka w Sanoku, w którym spędził swoje młodzieńcze lata.