Wystawa pokonkursowa "Leśne Fotografie 2010" 9 luty - 4 marca 2011 – Salonik Artystyczny KBP /ul. Wojska Polskiego 41/


20 stycznia 2011 roku w sali narad Nadleśnictwa Rymanów odbyło się posiedzenie jury konkursu fotograficznego „LEŚNE FOTOGRAFIE 2010” organizowanego przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie. Na konkurs nadesłano 345 prac fotograficznych wykonanych przez 123 autorów, w tym również amatorów fotografii przyrodniczej ze Słowacji.


Prace oceniało jury w składzie: Jan Grudysz – fotografik i operator kamery TVP, Andrzej Józefczyk – fotoreporter tygodnika „Nowe Podkarpacie”, Wacław Turek – poeta, szef Fotoklubu Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie oraz  Jacek Szarek  fotograf przyrody, dziennikarz Telewizji Rzeszów, jako przewodniczący.

Przyznana pierwszą nagrodę anulowano z powodu naruszenia regulaminu konkursu. Laureatem drugiej nagrody został Piotr Grochala z Warszawy, za 2 zdjęcia pt. „Poziomo i pionowo” i „Uroczysko”. Trzecie miejsce przyznano Antoniemu Pankowi z Krosna za tryptyk „Za mgieł otchłanią”. 

Wyróżnienia równorzędne otrzymali: Michał Czekański z Miejsca Piastowego, Edyta Juśkiewicz z Radecznicy, Lech Karauda ze Szczecina, Zbigniew Lorens z Krosna, Jacek Łuć z Krosna, Andrzej Rapak z Brzegu.

Przyznano też wyróżnienia specjalne, fundowane przez podmioty zaangażowane w organizację konkursu. Sebastian Koczwara z Rzemienia został laureatem wyróżnienia od redakcji Tygodnika „Nowe Podkarpacie”. Oddział Telewizji Polskiej Rzeszów ufundował dwa wyróżnienia, które otrzymają Romuald Cichos z Lublińca i Andrzej Kożuchowski z Kolbuszowej. Wyróżnienie od Fotoklubu Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie otrzymał Peter Boźa z Bardejowa (Słowacja), zaś jego rodak Leonard Baňas z Bardejowa (Słowacja) zdobył wyróżnienie Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa Oddział w Krośnie.  Z kolei Stanisław Klimek z Krosna został laureatem wyróżnienia Polskiego Towarzystwa Leśnego Oddział w Krośnie a Bartosz Dubiel z Jasła zdobył  wyróżnienie Stowarzyszenia Procarpathia. Wyróżnienia od Wydawnictwa Ruthenus przyznano Dariuszowi Piernikarczykowi z Krosna i Radosławowi Kaźmierczakowi z Sanoka. Paweł Bieniewski z Chotomowa wyróżnienie od Portalu Internetowego Gfoto.pl.

Uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu połączona z otwarciem wystawy pokonkursowej odbyła się 9 lutego w Czytelni Głównej Krośnieńskiej Biblioteki.

Informator do wystawy