Wystawa prac Mateusza "Randy" Łajdanowicza "sTWORZENIE" - 12 października - 30 listopada 2022 r. - Salonik Artystyczny KBP /ul. Wojska Polskiego 41/


Mateusz „Randy” Łajdanowicz urodził w 1994 roku w Krośnie, aktualnie mieszka i tworzy w Krakowie. W 2014 roku zdobył tytuł technika w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Krośnie. Ukończył kursy „Digital Paintingu” i „Konceptu Postaci” w krakowskiej szkole rysunku i grafiki „Domin”. Od 2015 roku współpracuje z „Fundacją dla Sztuki”. Jest współautorem dwóch murali oraz komiksu zamieszczonego w publikacji „Krośnieńskie legendy”. Jest też autorem aranżacji scenicznych i oprawy graficznej koncertów zespołu blackmetalowego „Dargor”.

Inspiracje czerpie z różnego rodzaju tekstów kultury. W jego pracach widoczny jest nierozerwalny związek człowieka z fantastycznym światem przyrody, wyeksponowany jest też motyw śmierci, ujęty często w osobliwy sposób. Interesuje się mitologiami świata oraz powieściami graficznymi. W swoich pracach wykorzystuje głównie techniki: dotwork i fineline.

Brał udział w dwóch wystawach zorganizowanych przez krośnieńską „Fundację dla Sztuki”: „Sztuka wolontariatu” (2017), „8 artystów na 10-lecie” (2021).

Informator do wystawy